Dionice na američkim burzama u srijedu također su stradale u globalnoj rasprodaji koja je prije toga obilježila trgovanje na burzama u Europi. Nesigurna sudbina švicarske banke Credit Suisse zabrinula je veliki dio investitora koji sada jednim okom prate situaciju u europskom bankovnom sektoru, a nakon nedavnog kraha nekolicine američkih regionalnih banaka drugim okom situaciju u američkome.
Mada je pred sam kraj trgovanja na burzama u Sjedinjenim Američkim Državama došlo i do blagog popuštanja pesimizma, to nije bilo dovoljno da se nadoknade negativni trendovi iz prvog dijela trgovanja. Indeks Dow Jones je konačno zaključen na razini od 31.874,57 bodova, što je za 0,9 posto niže nego dan ranije, dok je indeks S&P 500 zabilježio pad od 0,7 posto i kraj dana dočekao na 3891,97 bodova. Indeks tehnoloških dionica Nasdaq uspio je čak zabilježiti i simboličan porast od 0,1 posto, na 11.434,05 bodova.
Za olakšanje koje je stiglo pred sam kraj trgovanja u srijedu razloge treba tražiti i u informaciji koju je objavio Bloomberg o tome da je švicarska vlada započela pregovore o potencijalnim opcijama stabilizacije tamošnje banke. Niti oprezni optimizam da bi se Savezne rezerve usred najnovije situacije na tržištu mogle odlučiti na nešto blaže podizanje referentnih kamatnih stopa nije bio dovoljan za stvaranje potražnje koja bi podigla opću razinu cijena dionica na tržištu. Srijeda je tako na američke burze donijela preokret u odnosu na utorak, kad su burzovni indeksi bili u porastu.
Objava pojedinih ekonomskih pokazatelja također nije uspjela stvoriti snažniji trend u bilo kojem smjeru. S jedne strane maloprodaja na američkom tržištu je u veljači smanjena za 0,4 posto, što je malo lošije od očekivanog pada od 0,3 posto. S druge strane podaci su također pokazali i da su cijene kod proizvođača neočekivano pale tijekom veljače, što je još jedan znak posustajanja inflacije. Ta bi informacija mogla ići u prilog očekivanjima da će Fed u dogledno vrijeme usporiti ritam podizanja kamatnih stopa.
Među pojedinačnim dionicama u fokusu su, očekivano, bile dionice banaka. Neke među njima oštro su pale, poput dionica First Republic Banka, banke sa sjedištem u San Franciscu čije su dionice potonule 20-ak posto, ili dionica PacWest banke, čije je sjedište na Beverly Hillsu, koje su skliznule za 13 posto. No bilo je i onih koje su se oporavile od oštrih padova posljednjih dana. Tako je dionica Western Alliance Bancorpa u srijedu porasla za više od osam posto.